Biuro Podróży Maja travel

biuro@majatravel.pl

tel. 507 968 928

ul. Piastowska 18/30

98-200 Sieradz

biuro@majatravel.pl

tel. 507 968 928

Maja travel Biuro podróży

Drezno Jarmark Bożonarodzeniowy

Terminy:
05.12.2020
Cena: 150 zł/os
Ilość dni: 1

Wyjazd z Sieradza o godzinie 06.00. Przejazd do Drezna. Zwiedzanie miasta z przewd: przejście Tarasami Bruhla wzdłuż Łaby, w kierunku Placu Zamkowego z rezydencją władców Saksonii i Placu Teatralnego z operą Sempera, Zwinger – perła saksońskiego baroku, czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym, wyjazd w drogę powrotną, przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. 

Cena zawiera:

 

  • przejazd busem/autokarem, opłaty drogowe i parkingowe
  • opiekę pilota
  • przewodnika po Dreźnie
  • realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE (zestawy słuchawkowe)
  • ubezpieczenie NNW i KL

Rezerwacja

Imię i Nazwisko
Twój e-mail:
Nr telefonu
Ilość osób
Uwagi
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Jarmark w Dreźnie jest najstarszym niemieckim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Panująca w mieście niezapomniana atmosfera, z krzątającymi się przy swoich kramach sprzedawcami słodkości, oferującymi swoje wyroby artystami ludowymi, a także bogactwem drewnianych ozdób rudawskich, czy dziadków do orzechów, kreuje niepowtarzalny, magiczny nastrój.

Drezdeńskie jarmarki najczęściej rozpoczynają się pod koniec listopada. W okresie bożonarodzeniowym w mieście można znaleźć nawet 11 jarmarków. Najszybciej otwiera Dresdner Striezelmakt – najstarszy i najlepiej znany Jarmark Drezna. Nazwa Striezelmarkt nawiązuje do pysznego świątecznego wypieku znanego dzisiaj na całym świecie pod nazwą Dresdner Christstollen.

„Sercem” tego niezwykłego wydarzenia jest 14-metrowa bożonarodzeniowa piramida, która zostaje wprawiona w ruch w czasie uroczystego rozpoczęcia jarmarku. O czym jeszcze warto wspomnieć?

Ponad 200 straganów z mnóstwem przysmaków takich jak tradycyjna drezdeńska strucla, pyszne grzane wino, gorącą kiełbasą i całą gamą słodkości.

Liczne, świąteczne atrakcje: domek z pierników, skrzacie kino, konkurs na piernikową księżniczkę, świąteczna piekarnia czy Święto Strucla.

Ogrom zabawy dla dzieci i dorosłych, m.in. diabelski młyn Striezelmarkt, z którego rozciąga się doskonały widok na cały jarmark. Do odwiedzenia zachęcają także liczne karuzele i miejscowe teatrzyki..

Niezapomniane widoki rozciągające się wzdłuż pobliskiej promenady spacerowo – widokowej, Tarasu Brühla.

Niezwykły Kościół Marii Panny (Frauenkirche), będący najdonioślejszą wizytówką protestanckiej architektury sakralnej.