Dzień 1

Wyjazd w godzinach porannych z miejsca zbiórki. Przyjazd do Oświęcimia i rozpoczęcie zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Auschwitz (ok. 3,5 godz). W programie:

Auschwitz I:
Brama „Arbeit macht frei” (wprowadzenie), Plac apelowy (tematyka reżimu obozowego), Blok 6 (tematyka rejestracji i egzystencji więźniów, Blok 11 i dziedziniec, znaczenie w obozowym terrorze), Blok 27 (wystawa Szoa), Blok 5 (zagadnienie związane z mieniem Ofiar)

Auschwitz II-Birkenau:
Brama Śmierci (temat założenia obozu Birkenau), Rampa (warunki transportu, selekcje), Ruiny komory gazowej i krematorium nr II lub nr III (temat Zagłady), Barak dziecięcy w obozie kobiecym (warunki egzystencji i los dzieci). Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 2

Śniadanie o godz. 8.00. O godz. 9.00 spotkanie z licencjonowanym przewodnikiem i zwiedzanie Krakowa, a w programie: Stare miasto: rynek, baszta, planty, Trakt królewski, Brama Floriańska , Dom Wita Stwosza, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, Kolegium Maius, , Wawel: Bazylika, Katedra, dzwon Zygmunta, groby królewskie. Czas wolny dla grupy. Powrót do Ośrodka na obiadokolację. Nocleg.

 

Dzień 3

Śniadanie, dalsze zwiedzanie Krakowa, min. Kazimierz – zwiedzanie dawnego żydowskiego miasta: pl. Wolnica, ratusz, stary cmentarz, synagogi, bazylika Bożego Ciała, pl. Nowy, kościół Paulinów na Skałce z kryptą zasłużonych Polaków, następnie Opactwo benedyktynów w Tyńcu wraz z kościołem św. Piotra i św. Pawła Opactwo jest najstarszym z istniejących klasztorów w Polsce. Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolacja, wieczorek integracyjny z muzyką, nocleg.

 

Dzień 4

Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do Wieliczki, zwiedzanie kopalni soli z przewodnikiem. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Imię i Nazwisko
Twój e-mail:
Nr telefonu
Ilość osób
Uwagi
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Rezerwacja

Cena zawiera:

  • transport autokarem klasy Lux, opłaty drogowe i parkingowe

  • noclegi w Hotelu studenckim w centrum Krakowa, pokoje 2 osobowe z łazienkami

  • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje

  • pilota na całej trasie

  • przewodników po Muzeum Auschwitz i Krakowie i Wieliczce (4 dni)

  • system słuchawkowy Tour Guide (2 dni)

  • wszystkie wstępy jak w ofercie

  • ubezpieczenie NNW

  • podatek VAT

 

Uwaga:
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Dopłata do pokoje jedno osobowego 30 zł/noc
 

Ilość dni: 4
Cena: 880 zł/os
Terminy:
29.06-02.07.2023

Kraków - Wieliczka - Auschwitz

Maja travel Biuro podróży

biuro@majatravel.pl

tel. 507 968 928

Biuro Podróży Maja travel

biuro@majatravel.pl

tel. 507 968 928

ul. Piastowska 18/30

98-200 Sieradz